Zbliża się wyczekiwany przez wszystkich sezon wakacyjno- urlopowy. Część Polaków zostanie w zaciszu domowym, by zebrać myśli i zająć się planowanymi o odkładanymi dotychczas obowiązkami. Inni postawią na podróż samochodem po polskich, górskich lub nadmorskich, dróżkach. Pozostali postanowią zwiedzić inne kraje, te bliższe w Europie i dalsze – na świecie.

Warto pamiętać, że w tym roku minie 19 lat odkąd nasz kraj należy do Unii Europejskiej. Jedną z korzyści płynącej z członkostwa jest znacznie ułatwione podróżowanie w krajach Unii. Zbędny podczas takiej podróży będzie paszport, możemy też zapomnieć o wielogodzinnej kontroli celnej na granicy. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku posiadania dowodu osobistego (również w przypadku dzieci i zwierząt). Warto zdecydować się również na dodatkowe, specjalne ubezpieczenie na czas podróży.

Dla tych, którzy za cel obiorą dalej usytuowane kraje europejskie lub postawią na wygodę rozwiązaniem może okazać się oferta linii kolejowych bądź lotniczych. Obecnie, właściwie do każdego miejsca na kontynencie możemy dostać się w maksymalnie 3 godziny.

Ciekawą i całkiem popularną propozycją na poznawanie kultury innych, wciąż zbliżonych nam pod wieloma względami krajów, może okazać się Holandia.

Królestwo Niderlandów jest położone w zachodniej części Europy i jest obszarem gęsto zaludnionym. Jej konstytucyjną stolicą jest Amsterdam, a władza jest określana jako monarchia parlamentarna z ustrojem demokratycznym. Rozmowy toczone przez tubylców prowadzone są w języku niderlandzkim. To co warte podziwu, to duży nacisk miejscowych na naukę języków obcych, wynikający ze świadomości, że ich mowa ojczysta ma naprawdę niewielki zasięg na świecie i nie jest zbyt popularna. To co może szokować mieszkańców kraju nad Wisłą, to fakt że w Holandii legalne są: prostytucja, aborcja, eutanazja i małżeństwa jednopłciowe. Miejscowo dopuszcza się stosowanie również tak zwanych miękkich narkotyków. Oczywiście, z punktu widzenia podróżników, te wszystkie sprawy najprawdopodobniej zostaną niezauważone.

To co powinno interesować turystę pod względem organizacyjnym to nie tylko sposób dotarcia do opisanego państwa, ale też meldunek w wybranym przez siebie miejscu. Noclegi oferowane przez Holendrów są takie same jak w innych europejskich państwach i mamy do wyboru między innymi: hotel, hostel, pokoje w prywatnych kwaterach i tym podobne. Wybór tak naprawdę uzależniony jest głównie od naszych standardów, preferencji i zamiłowania do luksusu. Nie bez znaczenia pozostaje plan wyjazdu, im więcej czasu pragniemy poświęcić na zwiedzanie Holandii, tym mniej spędzimy w miejscu zakwaterowania. Hostel wydaje się być idealną propozycją dla młodych ludzi, chcących większość budżetu poświęcić na rozrywki czy jedzenie.

Niemniej, to co niezwykle ważne przed podróżą, warto wstępnie zarezerwować noclegi na czas pobytu. Mogą być to zarówno sprawdzone przez znajomych pokoje z polecenia, jak i rezerwacje na portalach ku temu dedykowanym.

Podsumowując, Holandia jest pięknym krajem, do którego możecie polecieć lub pojechać bez konieczności posiadania paszportu. Zważywszy na bogactwo architektoniczne, geograficzne i kulturowe – warto spędzić urlop w krainie Holendrów.

20 mar Brak komentarzy admin Kategoria , ,