Polska jest przepięknym krajem, jednak najbardziej niedocenianym przez osoby, które żyją w nim od urodzenia i znają go teoretycznie od podszewki. W rzeczywistości przeciętny Polak podczas urlopu ogranicza się do odwiedzenia okolic Bałtyku, ewentualnie rejonów położonych w okolicach Tatr bądź Bieszczad. A przecież takie województwo dolnośląskie ma równie wiele do zaoferowania. Wrocław jest jego głównym i jednocześnie najwspanialszym miastem, które przypadnie do gustu zarówno osobom bardzo młodym, jak i tym już nieco starszym.

Jak zatem zaplanować swoje wakacje w województwie dolnośląskim? Na pewno warto by było zacząć od ustalenia terminu podróży. Co prawda nawet w ciągu jednego dnia wprawny i ambitny turysta zdoła obejrzeć większość najciekawszych zabytków Wrocławia, jednakże by móc poczuć prawdziwy klimat tego miasta, trzeba zostać w nim przynajmniej na jedną noc. Dobrze by było, aby taka wycieczka trwała chociażby cały weekend. Można zatem opuścić swoje domostwo w piątek i wrócić do niego w niedzielę, by przeżyć pełne trzy dni we Wrocławiu i na spokojnie się z nim zapoznać. A skoro termin wizyty został już wybrany, można przejść do poszukiwań miejsca noclegowego. Inny typ obiektu sprawdzi się u osób podróżujących w pojedynkę, inny u par, a jeszcze inny u rodzin wielodzietnych. Całe szczęście w tym głównym dolnośląskim mieście postawiono dosłownie tysiące fantastycznych obiektów noclegowych. Do wyboru są hotele, motele i małe przytulne pensjonaty, a także ekskluzywne apartamenty, z których te najpiękniejsze mieszczą się w jednym z najwyższych polskich budynków – Sky Towerze.

Nawet jeśli turyści nie zdecydują się zatrzymać w Sky Towerze, w którym nocleg potrafi dość sporo kosztować, powinni zajrzeć do niego w ciągu wolnej chwili, by wejść na sam szczyt niesamowitego budynku, dostać się na ostatnie piętro i zachwycić swoje oczy fantastycznymi widokami. Wstęp jest oczywiście płatny, ale kosztuje na tyle niewiele, że każdy bez problemu powinien za niego zapłacić. Należy jednak uważać, bo Sky Tower jest na tyle popularną wrocławską atrakcją, iż podczas weekendów przed kasami biletowymi ustawiają się długie kolejki czekających turystów, dlatego może się zdarzyć, że na wybraną godzinę nie będzie już wolnych miejsc. Warto pomyśleć o tym wcześniej. Całą wycieczkę dobrze by było zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, wypełniając ją zarówno tradycyjnymi zabytkami, jak i czystą rozrywką. Bo w tym mieście po prostu nie da się nudzić – dopiero po godzinie dwudziestej drugiej zaczyna ono tętnić życiem, rynek przepełnia się młodymi ludźmi, a w pubach i klubach rozpoczyna się szalona zabawa. To ona pozwala najlepiej wczuć się w klimat tych okolic.

Polska turystyka jest naprawdę świetnie rozwinięta, mimo iż sami Polacy często nie zdają sobie z tego sprawy. A koniecznie powinni to zmienić i powinni zacząć zapoznawać się z krajem, który jest ich ojczyzną. Krótki urlop we Wrocławiu będzie mieć również tę zaletę, że nikt nie zapłaci za niego tak wiele, jak chociażby za wakacje za granicą.

12 paź Brak komentarzy admin Kategoria , ,