Planujesz wycieczkę do Sandomierza ale zupełnie nie wiesz co chciałabyś tam zobaczyć? Przeglądając portal turystyczny wpadłaś na pomysł aby wybrać się do miasta ojca Mateusza i szukasz pomysłów na jak najciekawsze spędzenie tam czasu?
To leżące w województwie świętokrzyskim miasto, uwodzi zarówno wyglądem jak i niepowtarzalnym klimatem. Niezależnie od tego czy masz ochotę spędzić urlop aktywnie czy też trochę sobie poleżeć nad wodą na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Sandomierz, jest położony na siedmiu wzgórzach, tak samo jak Włoska stolica, toteż wiele osób nazywa go żartobliwie Małym Rzymem. Jest w tym określeniu jednak trochę prawdy. Jest to miasto piękne, ciekawe i przytulne. Bogata historia bije tu z każdego muru czy kamienia. W mieście znajduje się bardzo dużo zamków i kościołów, które możesz zarówno obejrzeć z zewnątrz jak i w środku. W Sandomierskim zamku królewskim, mieści się muzeum miasta, które na pewno warto jest odwiedzić. Kolejną atrakcją bardzo popularną wśród przyjezdnych jest spacer Podziemną Trasą z Epoki Średniowiecza. Te ciągnące się pod rynkiem korytarze, służyły kiedyś kupcom za magazyny. Swoją siedzibę miał tutaj także Kat. Zwiedzając podziemia możemy podążać za jego krokami a przy odrobinie szczęścia także go spotkać.

Zgodnie z mrożącą krew w żyłach legendą, w piwnicach snuje się także duch Haliny Kręipanki. Legenda głosi, że mieszkańcy miasta, zasypali ją w podziemiach wraz z Tatarami. Dzięki temu posunięciu, Tatarzy nie zdobili miasta. Według legendy, duch kobiety, dalej przemierza ciemne korytarze. Odwiedzenie Podziemnej trasy, tak jak pozostałe atrakcje nie jest bardzo kosztowne. W mieście można obejrzeć bardzo wiele ciekawych rzeczy nawet za darmo. Niedaleko centrum miasta, mieści się tak zwany Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. Jest to miejsce malownicze, o bogatej i tragicznej historii. Zdecydowanie warto jest wybrać się tam i na własnej skórze poczuć powiew przeszłości. Odwiedzając mały Rzym, można zwiedzić także Rezerwat przyrody – Góry Pieprzowe. Jest to bardzo malowniczy obszar. Aby zwiedzić go na spokojnie potrzeba przynajmniej czterech godzin. Można oczywiście zrobić to szybciej ale chyba warto jednak na spokojnie nacieszyć się pięknem rezerwatu. Jeżeli masz ochotę przyjrzeć się miastu z wysoka, koniecznie wybierz się na tak zwane Kozie Schodki. Jest to pięknie położony punkt widokowy o całkiem zabawnej nazwie.

Kiedy już upał i zwiedzanie zmęczy, można wybrać się nad Jezioro Tarnobrzeskie. Ten położony jakieś pół godziny drogi od miasta zbiornik wodny, pozwoli Ci poczuć się prawie jak nad morzem. Czysta woda i otwierany w sezonie letnim park wodny pod gołym niebem przyciągają duże ilości zarówno turystów jak i miejscowej ludności. Zwiedzając Sandomierz, pamiętaj, że nigdzie nie należy się spieszyć. Kiedy już skończą się pomysły na miejsca do zwiedzenia, zawsze można ruszyć przed siebie trasa Ojca Mateusza, zobaczyć jego kościół, pospacerować po rynku czy też obejrzeć Dworek Skorupskich w którym mieszka serialowy kleryk.

19 cze Brak komentarzy admin Kategoria , , ,