Myśląc o wakacjach, coraz więcej polaków rozważa atrakcje inne od tych, oferowanych przez nadmorskie kurorty i górskie hotele stylizowane na schroniska turystyczne. Rosnącą popularnością wśród turystów może od kilku lat chwalić się Belgia, odwiedzana głównie ze względu na… No, właśnie.

Królestwo Belgii jest państwem federacyjnym zachodniej Europy. Historycznie, jest to region Niderlandów, obecnie, jest to ważny ośrodek polityczny działający wokół – Unii Europejskiej, ONZ, NATO. Mieszkańcami niezależnego kraju obywatele Belgii mogli się poczuć dopiero w 1830 roku, kiedy Królestwo Belgii zdobyło niepodległość w wyniku powstania przeciwko dominacji holenderskiej. Od 1831 roku, niezmiennie do dnia dzisiejszego, ustrojem Belgii jest monarchia konstytucyjna. W wyniku stopniowego podziału, w Belgii funkcjonują jednak dwa języki urzędowe: niderlandzki (na północy) oraz francuski (na południu kraju), o czym turyści znający jeden z tych języków powinni pamiętać, jednak nie powinni się tym martwić. Znaczna większość Belgów doskonale włada językiem angielskim, więc nie będziemy mieć problemów w porozumieniu się w tym międzynarodowo-stosowanym języku, chociażby chcąc zarezerwować apartamenty dla naszej grupy lub zamawiając posiłki.

Kraj Belgów przyciąga turystów przede wszystkim starożytnymi ruinami. Miejsca historyczne, takie jak Beginaż w Brugii, most św. Michała w Gandawie, Orval Abbey we Florenvill, Parc de Furfooz w Dinant czy też Chateau de Franchimont w Theux uchodzą za obowiązkowe punkty wycieczkowe w tym kraju, niezależnie od średniej wieku grupy. Młodszych wycieczkowiczów zazwyczaj ciekawią belgijskie muzea specjalistyczne, często oferujące interakcję z wystawą, takie jak Chocolate Nation w Antwerpii, Museum De Reede w tej samej miejscowości, Atomia w Brukselii czy Train World w Schaerbeek. Warto podkreślić, iż niedalekim sąsiedztwie każdej belgijskiej atrakcji, z pewnością będą dostępne kwatery noclegowe. Mogą jednak one wymagać wcześniejszej rezerwacji, co powinniśmy uwzględnić na etapie planowania wycieczki!

Szykując się na wycieczkę z noclegiem w Belgii, skupimy się pewnie na Brukseli. Stolica Królestwa Belgii dzieli się na dwie części – Górną i Dolną. Pierwsza jest dzielnicą bogatą, pełną bogatych pałacyków i ekskluzywnych restauracji oraz sklepów. Dolna część miasta jest z kolei okolicą zabytkową, mieszającą style gotycki, barokowy i renesensowy (choć we flamandzkim wydaniu). Wyszukanie noclegu w Brukseli nie powinno stanowić problemu, jednak, troszcząc się budżet wycieczki, warto rozważyć tani nocleg pod Brukselą, co znacznie odciąży portfel. Będąc w stolicy Belgii, nie sposób nie wyrwać się na wycieczkę do oddalonego o 15 kilometrów Waterloo, będącego świadkiem jednej z najsłynniejszych bitew świata – ostatniej bitwy armii Napoleona Bonaparte w 1815 roku z brytyjskimi wojskami dowodzonymi przez Arthura Wellingtona.

Atrakcje sezonowe – karnawał w Binche i wystawa kwiatów w Gandawie – skupiają ogromne rzesze turystów, przez co znalezienie w tym czasie noclegu w okolicy może być utrudnione, ale spokojnie- Belgowie oferują hotele, hostele i pensjonaty w ilościach wystarczających do zapewnienia spokojnej nocy turystom.

20 mar Brak komentarzy admin Kategoria , ,