Wakacje należą się każdemu człowiekowi. Po kilku czy kilkunastu miesiącach ciężkiej pracy nawet największy pracoholik odczuwa silne przemęczenie i nie może doczekać się momentu, gdy w końcu opuści swoje miejsce zamieszkania i uda się do jakiejś cichej i spokojnej okolicy. Niezależnie od tego, czy celem tej podróży będzie nadmorska miejscowość położona nad Bałtykiem, górski rejon czy zagraniczny kurort, przed wyjazdem należy zarezerwować sobie odpowiednie miejsce noclegowe. A gdzie spać, by na wakacjach naprawdę wypocząć? Na jaki typ ośrodka noclegowego powinien zdecydować się turysta, który zamierza przeżyć wakacje swojego życia?

Ośrodki noclegowe można podzielić na kilka kategorii. Niemalże wszystkie z nich występują w każdej okolicy – zarówno w górach, jak i nad morzem czy nad jeziorem. Turysta, który sam jeszcze nie wie, gdzie chciałby zatrzymać się w trakcie urlopu, powinien najpierw pomyśleć o tym, ile osób łącznie z nim uda się na takie wakacje. Inny nocleg spodoba się samotnemu wędrowcy, a zupełnie inny czteroosobowej rodzinie przyzwyczajonej do komfortowych i domowych warunków. Samotnicy najlepiej będą czuć się w hotelach i motelach. Tego typu ośrodki dysponują bowiem pojedynczymi pokojami, które dostępne są w zróżnicowanym przedziale cenowym. Motele są oczywiście tańsze. Najczęściej turyści zatrzymują się w nich maksymalnie na kilka nocy, jednak sporym plusem takich obiektów jest panująca w nich atmosfera, która sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. Hotele są już nieco droższe, ale za to gwarantują klientom większe luksusy. Bardzo często wyposaża się je w taki sposób, by nawet podczas niepogody turysta znalazł sobie coś do roboty – mógł skorzystać z zamkniętego basenu, szeregu zabiegów kosmetycznych w hotelowym spa lub innych rozrywek czy atrakcji.

Zarówno motel, jak i hotel nie będzie jednak takim dobrym wyborem dla większych grup – paczek przyjaciół bądź wielodzietnych rodzin. Maluchy najprawdopodobniej nie poczują się w takim obiekcie zbyt dobrze. Będzie on dla nich za duży, przez co wakacje staną się wyłącznie źródłem niepotrzebnego stresu i lęku. Rodziny i większe grupy znacznie częściej i chętniej zatrzymują się zatem w większych domkach letniskowych, które z założenia mają przypominać ich własne domy i mieszkania. Całe mnóstwo takich obiektów występuje chociażby w górskich okolicach i nad morzem. Domki najczęściej są przynajmniej czteroosobowe, ale można znaleźć i takie, w których spokojnie zatrzyma się ośmioosobowa ekipa. Wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty rtv i agd sprawiają, że można wieść w nich normalne życie – włączając w to samodzielne przygotowywanie posiłków. Bardziej luksusową alternatywą dla domku letniskowego będzie natomiast apartament, czyli rodzaj miejsca noclegowego chętnie wybieranego przez pary i młodych ludzi. Wbrew powszechnym przekonaniom apartamenty nie są wcale aż tak drogie, bo nieraz wynajmują je ich właściciele, którzy na co dzień w nich żyją, a od czasu do czasu oddają je do dyspozycji turystom.

12 paź Brak komentarzy admin Kategoria , ,