Horyzont naznaczony wielkimi tankowcami i statkami towarowymi to widok z Singapuru.

Dzielnica finansowa wizytówką kraju
Bez wątpienia Singapur kojarzy się z bogactwem smukłych, oszklonych drapaczy chmur, których ściany odbijają się na powierzchni Marina Bay. Atmosfera miasta jest nie do zapomnienia. Miasto intryguje swoim idealnym uporządkowaniem i precyzją w organizacji. Kombinacja metalu i szkła nigdy nie wydawała się tak niesamowita jak tutaj. Kompozycja nowoczesnych budynków nad taflą Marina Bay sprawia piorunujące wrażenie. Dla przyjezdnych atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w swoim kształcie przypominającym łódź. Po zmroku jedną z atrakcji są pokazy laserów, z tego powodu warto znaleźć się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Świetna organizacja miast przejawia się również w systemie komunikacji. Najważniejszym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego zakątku jest nadzwyczaj punktualne, szybkie i wyjątkowo wygodne metro. Dobrze jest ujrzeć na własne oczy i choć raz skorzystać z tak wspaniałej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Wśród najbardziej znanych miejsc w Chinatown znajduje się warta odwiedzenia świątynia Złotego Zęba Buddy, która Okazuje się być monumentalnym budynkiem, który ma 3 piętra parkingów podziemnych oraz windę. Ząb trzymany jest na 4 piętrze, z kolei na dachu można zobaczyć ogród. Chinatown to miejsce prawie jedynie zamieszkałe przez przyjezdnych.

Natura w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay znajdujący się bardzo blisko słynnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niesamowite widoki. Można tam zobaczyć ciągnące się przez kilka kilometrów kielichy porośnięte roślinnością – ogromne metalowe obiekty. Dodatkową atrakcją jest odbywający się każdego dnia wieczorem czarodziejski spektakl, w którym główne role pełnią światło i dźwięki. W ogrodzie botanicznym warto udać się do wyznaczonego obszaru, w którym znajduje się park orchidei. Ogród ma wspaniałą atmosferę stwarzaną przez ciemne ścieżki znajdujące się w całym lesie tropikalnym.

Jedno z najbardziej niezwykłych akwariów świata oraz wyjątkowe ZOO
Będąc w Singapurze warto rzecz jasna nie tylko pospacerować po głównym centrum miasta, ale również zajrzeć do uznawanego za jedno z najlepszych na świecie ogromnego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), jak i również odwiedzić rozpoznawalną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren , w którym znajdziemy wiele restauracji). Niesamowity kompleks zoo prezentuje głównie ptaki, także drapieżne. Wiele zwierząt nie jest odseparowanych żadnym ogrodzeniem, przez co mamy wrażenie poruszania się po safari. Z kolei na wyspie Sentosa koniecznie trzeba odwiedzić oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Okazuje się być najbogatszym na świecie, w jego wyposażenie wchodzi 45 000 000 litrów wody i mieści ponad 100 000 gatunków zwierząt wodnych. Składające się z szerokich przejść i ogromnych zbiorników wodnych zachwyca od pierwszego wejrzenia. Przez krystalicznie czyste szyby można spojrzeć wprost do morza. Fauna morska jest świetnie ukazana zdumiewa różnorodnością. Na pewno zapewni niesamowite wrażenia.

23 lut Brak komentarzy admin Kategoria , , ,