Wiele różnorakich ciekawostek w tym samym miejscu – to cały Kazachstan. Miejsce to ze względu na obejmowanie ogromnego terenu ma aż 3 strefy czasowe.

Wśród najczęściej odwiedzanych miejsc jest świątynia, która została zbudowana na przełomie XIX i XX stulecia. Znajdujący się w mieście Ałmaty, sobór zdumiewa wyjątkową architekturą. Charakterystyczną cechą świątyni jest żółty front z liczne zdobionymi zaokrąglonymi dachami. W Ałmacie znajduje się najwyżej usytuowane lodowisko świata.

Kolejnym obiektem, który warto zobaczyć jest zbiornik wodny znajdujący się niespełna 30 kilometrów od Ałamaty. Jezioro Ałmatyńskie jest otoczone urokliwymi i robiącymi wrażenie skalistymi szczytami. Klimat charakterystyczna dla gór, surowy potrafi narobić problemów, z tego powodu wyruszając w góry warto wyposażyć się chociaż w ciepłą odzież.

Jest on nazywany rajem na Ziemi, ponieważ poza pejzażami górskimi, kraj ten może się pochwalić stepami, pustyniami i półpustyniami, które tworzą niesamowicie egzotyczny i unikatowy klimat. Co ciekawe, państwo to posiada liczne jeziora (w tym jedno z największych na tym kontynencie: Bałchasz).

Kazachstan obejmuje również własny wąwóz nazywany Szaryńskim. Leżący w południowo-wschodnim rejonie Kazachstanu, obszar mierzy 150 km w długości, a jego wysokość często jest większa niż 200 metrów. Kanion położony jest blisko gór Tienszan, a jego najlepiej rozpoznawalną częścią jest Dolina Zamków, w której można znaleźć bardzo nietypowe i oryginalne formacje skalne.

Co ponadto jest warte zainteresowania w Kazachstanie? Chociażby tzw. Bäjterek czyli potężna wieża obserwacyjna, która jest w stanie sprawić wyjątkowe wrażenia i emocje. Odnaleźć ją można w Astanie (stolica kraju), a jako nowoczesny budynek symbolizujący status miejscowości i jego gwałtowny a także ważny rozwój, wynosi 105 metrów.

Jego wizerunek jest ozdobiony pieniędzmi kazachstańskiej waluty. Z architekturą tego budynku wiąże się interesująca opowieść opowiadająca o powstaniu słońca.

Wśród najważniejszych miejsc Kazachstanu znajduje się Piramida Pokoju i Pojednania także możliwa do zwiedzenia w Astanie. Jest to budynek który pełni funkcję siedziby Teatru Operowego. Należy do jednej z największych inwestycji Astany. Na budowlę składa się piramida utworzona z 5 kondygnacji trójkątów foremnych. Pierwsze dwa rzędy to figury zrobione ze szkła, natomiast kolejne trzy – dolne – uformowano z ciemnego granitu. Czubek konstrukcji to przepiękny witraż.

Kolejnym przykładem fascynującej i niejednokrotnie frapującej turystów kultury jest Meczet Kzharet Sultan, który jest świątynią znajdującą się na drugiej pozycji pod względem wielkości w Azji Środkowej. Mieści niewiarygodną ilość wiernych – aż 10 tysięcy.

Z pozostałych atrakcji Kazachstan może pochwalić się takimi obiektami jak największe centrum handlowo-rozrywkowe znajdujące się pod przejrzystym namiotem – Chan Szatyr. Powierzchnia tej monumentalnej budowli jest większa niż łączna powierzchnia 10 boisk przeznaczonych do footballu. Wewnątrz centrum handlowego można udać się do marketów, parków oraz na pole do mini golfa. Co niewiarygodne, wewnątrz jest także potok i plaża.

23 lut Brak komentarzy admin Kategoria , , ,