Wybierając się na wakacje nie zawsze mamy ochotę, albo możliwość zabrać ze sobą swój samochód. Turystyka zagraniczna prawie zawsze to ogranicza. Jeśli decydujemy się na podróż samolotem, to z pewnością nie będziemy mogli wziąć ze sobą auta. Inaczej sprawa wygląda w przypadku podróży promem, ale nie każdy ma ochotę decydować się na ten środek transportu. Podróż w ten sposób trwa znacznie dłużej, a w dodatku wielu z nas boryka się z chorobą morską. Dlatego też statystyki pokazują, że najczęściej podróżujemy za pomocą samolotu (przynajmniej jeśli w grę wchodzi turystyka zagraniczna). W tym przypadku zazwyczaj jedziemy na lotnisko własnym samochodem i musimy zostawić go na płatnym parkingu albo decydujemy się na dojazd na lotnisko autobusem lub pociągiem. Wsiadamy w samolot, lecimy do wyznaczonego miejsca i tutaj zaczyna się problem. Jesteśmy w zupełnie nowym kraju i nie mamy pojęcia jak działa w nim komunikacja miejska. Czasem też zwyczajnie nie mamy ochoty na poruszanie się w ten sposób. Na szczęście istnieje wypożyczalnia samochodów, która może okazać się zbawieniem dla każdego turysty. O czym należy pamiętać, jeśli decydujemy się na wypożyczenie samochodu?

Pierwszą rzeczą jest to, że musimy mieć przy sobie odpowiednie dokumenty. Żeby wypożyczyć auto, któraś z osób musi mieć prawo jazdy. To całkiem oczywista sprawa, ale nadal wielu ludziom zdarza się o nim zapomnieć. Poza tym, bardzo często wypożyczalnia samochodów będzie wymagała też innego dokumentu potwierdzającego tożsamość wynajmującego. Może to być dowód osobisty albo paszport, zazwyczaj nie ma to większego znaczenia. Poza tym, będą nam oczywiście potrzebne pieniądze, ale to już zupełnie odrębny temat.

Ile i jak płaci się za wynajem samochodu? Stawki są bardzo różne w zależności od kraju i od tego jakie decyzje podejmie dana wypożyczalnie samochodów. Wszyscy wiedzą, że turystyka to wielki biznes i przedsiębiorcy nie boją się na tym skorzystać. Dlatego ceny za wynajem auta w dużych, turystycznych miastach mogą okazać się bardzo wysokie. Ciężko jest jednak określić jakiekolwiek „widełki”, bo stawki są naprawdę zróżnicowane. Jednak to, na co możemy się przygotować, to sposób rozliczania użytkowania samochodów. Dzielimy je na dwie główne grupy – samochody, za które płaci się od dnia i, nowość na rynku, auta na minuty. Te drugie są bardzo ciekawe. Mają one wbudowany system, który liczy dokładnie ile czasu jedziemy samochodem i dokładnie za tyle płacimy. Co do minuty! Wypożyczalnia samochodów potem rozlicza to ile faktycznie jechaliśmy i płacimy. Ta opcja może być opłacalna jeśli wiemy, że będziemy jeździć raczej mało. Jeśli jesteśmy pewni, że większość wakacji chcemy spędzić w samochodzie, rozsądniej będzie zdecydować się na wynajem auta z płatnością za każdy dzień. Może to się okazać znacznie bardziej opłacalne, niż rozliczanie każdej minuty. Jednak to wszystko zależy od indywidualnego klienta i od jego przypadku. Nie mniej jednak, wypożyczalnia samochodów powinna być miejscem, do którego udajemy się na wakacjach.

19 cze Brak komentarzy admin Kategoria , ,