Pojezierze jest miejscem, do którego Polacy wybierają się coraz częściej. Okazuje się, że zaczynamy doceniać teren, na którym żyjemy i chcemy poznawać go bliżej. To fantastyczna wiadomość, bo Polska jest naprawdę niesamowitym krajem pod względem krajobrazów i ich różnorodności. Dziś jednak skupimy się na jednym z najpiękniejszych regionów naszej ojczyzny, jakim jest Pojezierze Mazurskie. Co można tam robić? Jaki hotel wybrać? Czy tanie spanie jest możliwe?

Zacznijmy od atrakcji jakie możemy sobie zafundować na pojezierzu. Cóż, przede wszystkim, każdy przynajmniej raz w życiu powinien wybrać się na ryby, a nie ma na to lepszego miejsca niż Mazury. Piękne jeziora są w zasadzie wszędzie i naprawdę nie ma co dłużej zwlekać. Łowienie ryb trzeba jednak zacząć wcześnie rano, kiedy ryby nie są jeszcze specjalnie aktywne. Budzą się one wtedy i mają ochotę na śniadanie, które my podajemy im na haczyku. Jest to sport dla osób, które są przede wszystkim cierpliwe. Bowiem łowienie ryb trochę trwa i naprawdę trzeba mieć do tego dużo cierpliwości. Jednak rzecz jasna można w międzyczasie zająć się czymś innym – czytaniem książki czy wpatrywaniem się w piękne krajobrazy jakie ma dla nas pojezierze.

Ważne jest to, żeby pamiętać, że hotel nie jest jedyną opcją na spanie na pojezierzu. Bardzo popularny jest tam camping, czyli spanie w namiocie. Na pewno jest to ciekawa przygoda, którą warto przeżyć. Na dodatek, pola namiotowe często są na brzegach jezior, dzięki czemu cały czas mamy blisko siebie te piękne widoki. Co więcej, spanie w namiocie jest znacznie tańsze, niż hotel. W zasadzie ma to same zalety, o ile ktoś nie jest za bardzo wygodnicki.

Poza tym wszystkim, na pewno warto iść popływać w jeziorze. Odczucia są zupełnie inne, niż w przypadku pływania w basenie czy morzu. Istnieją osoby, które boją się ryb, które pływają w tym jeziorze z nami, ale część ludzi uważa to za kolejną atrakcję. Pojezierze to też doskonałe miejsce na plażowanie. Znajdziemy całą masę plaż nad jeziorami. Okazuje się więc, że można poleżeć sobie na piasku nie tylko nad morzem.

Kolejnym ciekawym pomysłem na spanie na Mazurach jest na pewno wynajęcie domku nad jeziorem. Ma to bardzo dużo uroku, a bez wątpienia jest wygodniejsze, niżeli namiot. W dodatku, wyjdzie nam to znacznie taniej, niż jakbyśmy zdecydowali się na hotel. Spanie w domku nad jeziorem jest na pewno ciekawą opcją dla osób, które lubią ogniska, bo w miejscach, gdzie można taki domek wynająć, zawsze jest miejsce na ognisko. Nie ma nic lepszego, niż pieczenie kiełbasek wieczorem i wpatrywanie się w spokojną taflę wody. Należy tylko uważać na komary, których nad jeziorami jest wyjątkowo dużo. Jednak wystarczy jakiś środek na owady ze sklepu i nie będą nam one przeszkadzać.

Jak widać, Pojezierze Mazurskie to naprawdę ciekawe miejsce, do którego warto wybrać się na wakacje. To dobrze, że Polacy nie ograniczają się już tylko do morza i gór, a starają się eksplorować wszystko to, co jest pomiędzy. Wakacje w otoczeniu natury to sposób na prawdziwy relaks.

19 cze Brak komentarzy admin Kategoria , ,