Często szukając miejsca na wakacje, kierujemy się ich popularnością. Wynika to z faktu, że najbardziej znane miasta czy miejscowości posiadają szeroką ofertę noclegową, jak i masę dostępnych zabytków i atrakcji, które są skumulowane w jednym miejscu. Niestety duże miasta to nie tylko same plusy. Najbardziej znane europejskie stolice są co roku oblegane przez tłumy turystów, co dla niektórych może odbierać całą przyjemność z odbywanego wyjazdu. Są jeszcze jednak miejsca, gdzie nietrudno jest trafić, a przyjemność z wakacji nie jest odbierana przez licznych wczasowiczów.

Włochy

Większość turystów myśląc o Włoszech ma w głowie, główne miasta tego kraju jak: Wenecja ze swoimi gondolami, Rzym ze starożytnym forum romanum, Neapol czy wyspę Capri. Włochy to jednak coś więcej niż neapolitańska pizza czy weneckie uliczki. Jeśli szukasz mniej popularnego kierunku podróży to świetnie się sprawdzi Riomaggiore. Znajdujące się na północnym zachodzie Włoch miasto, tuż nieopodal głośnej Genui to miejsce wyjątkowe. Znane głównie ze swojej kolorowej zabudowy, miasteczko przez wiele było zamknięte na przyjezdnych dlatego do dziś można w nim podziwiać nietknięte przez biznes turystyczny miejsca i poczuć prawdziwy włoski klimat. 

Kolejnym zaskoczeniem może być położona w środkowych Włoszech wioska Sant’Agata de ‘Goti. Charakterystyczne zabudowania to jedynie początek tego, co ma to wyjątkowe miejsce do zaoferowania.

Hiszpania

Podobnie jak z Włochami, Hiszpania kojarzona jest albo ze swoją stolicą, czyli Madrytem, albo z gorącymi piaskami na Costa del Sol i Costa Brava. Jest to jedynie kawałek tego, co ten tajemniczy obszar ma do pokazania. Jednym z wielu niedocenianych przez turystów ośrodków jest miasto Terragona. Mieszczące się w Katalonii, jest miejscem wielu zabytków z czasów starożytnych oraz pięknej linii brzegowej. Charakterystyczne piaskowe zabudowania dodają tylko uroku, a mieszczące się nieopodal Reus, może być dobrą bazą noclegową.

Cedeira to miasteczko położone w zachodniej Hiszpanii. Charakteryzuje się przestrzennymi plażami bardzo rzadko odwiedzanymi przez turystów, jak i wzgórzami, które mogą przypominać nieco norweskie fiordy. Polecane szczególnie tym, którzy cenią sobie spokój i ciszę z dala od jakichkolwiek tłumów.

Wyspy Normandzkie

Wsiadając w prom z francuskiej Normandii, warto wybrać się do mało znanego zakątka Atlantyku, jakim są Wyspy Normandzkie. Składający się z ośmiu wysp i pojedynczych niezamieszkanych wysepek kompleks to nie tylko raj podatkowy, znajdujący się pod protektoratem korony brytyjskiej, ale tez świetne miejsce na wakacje. Dwie największe z nich Jersey i Guernsey to miejsca pełne pięknych plaż, wąskich uliczek i pól co roku kwitnących żonkili. W sezonie letnim warto wybrać się na Jersey przez barwne święto jakim jest Battle of Flowers. Widzowie mają na nim szanse podziwiać platformy wykonane w całości z kwiatów.

Na Guernsey można zobaczyć jedną z najmniejszych kapliczek na świecie oraz odprężać w hotelach tuż nad brzegiem morza.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem naWakacje.eu

20 kwi Brak komentarzy admin Kategoria