Dość często celem międzynarodowych wycieczek jest dobrze znana i lubiana Brazylia. Podczas pojedynczej wyprawy ani jeden turysta nie jest w stanie odwiedzić wszystkie miejsca warte uwagi.

Upalna Amazonia
Region Amazonii jest mokry i upalny, dlatego wspaniałym okresem na zorganizowanie wycieczki w dane regiony będzie pora niedeszczowa przypadająca na czas od października do czerwca. Podróże do Północnej Brazylii pozwalają na zwiedzanie okolicznych miejscowości, równocześnie nie rezygnując z wypraw do brazylijskiej selwy. Serra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala pooglądać naskalne grafiki sprzed nawet setek lat. W amazońskiej puszczy warto odwiedzić teatr opery (Teatro Amazonas) znajdujący się w miejscowości Manaus. Teatr jest wyposażony w marmury z półwyspu apenińskiego i w stal przywiezioną z Anglii oraz ruchome wyposażenie ze stolicy Francji. Jego kopuła jest wykonana z bardzo licznych ceramicznych płytek zdobionych i malowanych kolorami narodowymi Brazylii. Manaus to także popularnie zwane pływające miasto (cidade flutuante) i płynąca przez prawie siedem tysięcy kilometrów królowa rzek – Amazonka.

Rio de Janeiro
Cudownym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, którego najbardziej charakterystycznym punktem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). szczyt tej góry zajmuje posąg Chrystusa Króla Odkupiciela. Zdobywając górę, zyskujemy szansę, by cieszyć się widokiem słynnych plaż: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas oraz zobaczyć biedniejsze dzielnice miasta tak zwane fawele. Godna uwagi jest także Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Ulice miasta zapełniają się szybko tysiącami osób podczas kilku dni przypadających na świętowanie karnawału.

Cud świata
Jednym z najcudowniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguazu, który jest zlokalizowany na granicy Brazylii i Argentyny. Plusk wody jest słyszalny prawdopodobnie z odległości ponad 20 km. Jest to najbardziej imponujący wodospad o charakterystycznym punkcie – Gardle Diabła w przypominającym literę U. Oprócz wodospadu warto zobaczyć Pantanal – szerokie równiny – mokradła mieszczące się w zachodnim regionie Brazylii. Region ten jest dziki i obfitujący w unikalną przyrodę. Wśród fauny zamieszkującej te terytoria wymienić można gatunki takie jak: puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń bagienny, tapir, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, różne gatunki małpy, nandu, kajman i anakonda, i również pirania.

Młoda stolica
Brasilia to miasto o stażu jedynie kilkudziesięcioletnim (założone w 1956 r.). Wartym zwiedzenia jest Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Katedra Matki Bożej z Aparecidy, i także obiekt sportowy Estádio Nacional de Brasilia. Chcąc odpocząć, trzeba przejść się na tak zwane brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Składają się na nie naturalne plaże o podłożu piaskowym oblane z dowolnej strony lazurową laguną, rozciągające się na spokojnych wodach. Podróżnik będzie mógł zobaczyć tutaj plamy kokosowe a także lazurowe jeziora. W celu wybrania się na znaczniejszą ilość wyjątkowych plaż, można pomyśleć o mieście położonym nad Atlantykiem – Fortalezę i znakomite Plaże Cumbuco a także wydmy Canoa Quebrada oraz klify w Morro Branco. Wyjątkowo pięknie położone miasto Salvador może za to zaprezentować się licznymi atrakcjami turystycznymi, między którymi wymienić można pomnik Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół Nosso Senhor do Bonfim a także Palácio Rio Branco. Pośród najlepszych miejscowości, w których d się mieć wspaniały urlop w nadmorskim hotelu wśród soczystych wzgórz i piaszczystych plaż jest zdecydowanie Armação dos Búzios.

23 lut Brak komentarzy admin Kategoria , , ,