Lubicie odwiedzać ogrody zoologiczne? Na pewno większość z Was chętnie odpowie, że tak. I nie jest tu mowa tylko o dzieciach, które z reguły nie mogą doczekać się wizyty wśród milusińskich zwierząt. Bardzo często spacerując alejkami najróżniejszych ogrodów można spotkać również tylko osoby dorosłe. Nie muszą one mieć wcale dzieci. No bo w końcu, dlaczego dorośli nie mogą wybrać się paczką znajomych na wesołą przygodę i spacer do takiego ogrodu? Nawet, jeżeli bilet jest płatny? Dorosły również ma do tego prawo i jak najbardziej powinien każdy z tego korzystać, jeżeli ma na to ochotę. W szczególności, że taki spacer na świeżym powietrzu, w wiosennym lub nawet letnim słonku jest czymś naprawdę przyjemnym.

W naszym kraju można powiedzieć, że istnieje kilka bardzo znanych placówek zoologicznych, które mogą pochwalić się wieloletnią historią oraz bardzo dużą powierzchnią. Do jednych z takich ogrodów można zaliczyć placówkę we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska to bardzo duże miasto, więc nie ma się czemu dziwić, że akurat w tym miejscu został umieszczony taki dom dla zwierząt. Wrocławski ogród zoologiczny to jeden z najstarszych ogrodów oraz największy w naszym kraju, jeżeli chodzi o powierzchnię. Czy wiecie, że wielu turystów zza granicy przybywa do tego miasta tylko po to, aby podziwiać tutejsze zwierzęta? To dla nich naprawdę interesująca atrakcja. Ta placówka może również pochwalić się przysłowiowymi „5 minutami sławy”. W końcu w dawnych czasach ten ogród miał nawet swój program w telewizji. Państwo Gucwińscy sumiennie pokazywali wszystkim przed telewizorami placówką, za którą byli osobiście odpowiedzialni. Pan Antoni Gucwiński był tutaj dyrektorem przez kilka dobrych lat i sprawił, że to miejsce stało się naprawdę sławne.

Do dzisiaj wiele osób może pochwalić się tym, że oglądało ten program w tv, który już niestety nie jest nadawany. A jakie można spotkać tutaj zwierzęta? Najróżniejsze. Prawie na samym początku znalazło się miejsce dla żyraf. Potem są lwy i tygrysy, które mają bardzo charakterystyczny wybieg. Do tego niedźwiedzie i lubiane słonie. Ptaki różnego rodzaju, pingwiny, wielbłądy, konie i…jeszcze wiele innych gatunków zwierząt, dzięki którym można przybliżyć się do tego wspaniałego, aczkolwiek trochę dzikiego świata. Warto również wspomnieć, że na terenie tej placówki od kilku lat działa słynne Afrykarium. Jest to nowoczesny kompleks, gdzie ukazana jest flora i fauna związana ze światem Afryki, jak sama nazwa wskazuje. Wiele osób powraca na teren ZOO, pomimo tego, że już kiedyś wizytę tutaj zaliczyło.

Wszystko po to, aby właśnie zobaczyć to słynne Afrykarium, które nie tylko z zewnątrz jest imponującą budowlą, ale również w środku jest naprawdę bardzo interesującym obiektem. Turystyka we Wrocławiu dzięki temu jest naprawdę bardzo mocno rozwinięta. Jeżeli przyjedziecie do tego miasta w celach turystycznych, to odwiedźcie również tutejsze krasnale będące dumą i jednym ze znaków rozpoznawczych tego miasta. Na pewno nie będziecie się z nimi nudzić.

19 cze Brak komentarzy admin Kategoria , ,