Podróże. Któż nie lubi podróży? Zwiedzanie nowych miejsc, poznawanie nowych osób i po prostu błogie odpoczywanie od wszystkie związanego z pracą i obowiązkami. Nic więc dziwnego, że latem turystyka rozwija się najlepiej. Gdy jest gorąco i żar leje się z nieba, to każdy ma ochotę schronić się gdzieś pod daszkiem, a najlepiej w jakimś zimnym pomieszczeniu i tam przeczekać aż do jesieni, kiedy to będzie chłodniej i będzie się dało żyć. Miejmy nadzieję, że upały nie będą aż tak nieznośne tego lata. Jednak to nie o nich miała być mowa, ale o podróżach.

Tym razem zabierzemy was w niezwykłe miejsce, bo do zamku. A dlaczego właśnie tam? Ponoć w zamkowych murach jest znacznie chłodniej niż gdziekolwiek indziej, no może poza kryptami, ale tam chyba nikt z żywym nie chciałby się znaleźć. Wśród umarłych może być trochę strasznie zwłaszcza dla osób o słabych nerwach. Dlatego lepiej będzie zdecydować się na zamki. Oczywiście, one również mają swoje legendy i upiory, ale ich nie trzeba się już bać, ponieważ już dawno opuściły te budowle i przeniosły się do domów strachów, gdzie mają znaczenie więcej ciekawszej roboty, na którą nie mogą narzekać. A do tego całkiem nieźle zarabiają.

W każdym razie wróćmy do podróży. Jest gorąco, więc udajemy się na zamek. Najlepiej zadbać tam również o noclegi, ponieważ zwiedzanie może nam się przedłużyć. Poza tym niektóre linie turystyczne pokazują, w których zamkach można spędzić noc. Trzeba przyznać, że jest to całkiem dobre i niesamowite rozwiązane, na które pewnie wiele osób z chęcią się zdecyduje, ponieważ mogą potem opowiedzieć o tym wszystkim swoim znajomym.

Wróćmy jednak do podróży. Musimy się odpowiednio do niej przygotować. Nie możemy o niczym zapomnieć. Najlepiej przed wyjazdem zrobić sobie listę, a potem według niej sprawdzać, czy na pewno wszystko ze sobą zabraliśmy. Zależnie od tego na jak długo i gdzie jedziemy, lista może dłuższa lub krótsza. Nie wahajmy się sprawdzać gotowych list w internecie. Może zainspiruje nas do tego, by zabrać coś jeszcze, co może nam się przydać. Na przykład okulary przeciwsłoneczne, aparat do robienia zdjęć na zamku i okolicach, a także jakąś dobrą książkę na wieczory oraz wiele innych rzeczy, które zawsze bierzemy ze sobą w podróż.
Kiedy już jesteśmy gotowi, możemy pakować się do samochodu i jechać na miejsce. W końcu zamek nie będzie stał wieki. Chociaż niektóre już tyle stoją, więc może przetrwają kolejne tyle. W każdym razie ruszajmy. Nie ma czasu do stracenia.

Kiedy będziemy już na miejscu, pewnie zostaniemy oprowadzeni po okolicy i usłyszymy parę ciekawych historii na temat zamku. Każdy ma swoją legendę budzącą lęk wśród turystów, dlatego i tutaj nie może ich zabraknąć. W takim razie wysłuchajmy jej cierpliwie. Może się okazać, że zawiera w sobie ziarnko prawda. W końcu każda historia miała szansę się wydarzyć. Dlatego uważajmy, gdy będziemy spali na zamku. Nigdy nie wiadomo, jakie bestie czają się za rogiem, żeby nas dorwać i zabrać do swojego legowiska. Taka przygoda na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci.

19 cze Brak komentarzy admin Kategoria , ,